Sakin Ol da “Q Şimdi Mahkum” gibi hem bir devam filmi, hem de değil. “Get Shorty” gibi “Sakin Ol” da Elmore Leonard”ın kaleminden çıkmış ve yine Chili Palmer’ın (John Travolta) maceralarını anlatıyor. Film, başlarında bu devam filmi konseptiyle de dalgasını geçiyor bir yandan ama sonuçta “Sakin Ol” kendi başına ayakta duran, “Get Shorty’yi seyretmiş olmayı gerektirmeyen bir film. Hikâye karmaşık. Chili, film sektöründen pop müzik sektörüne geçiş yapmaya karar verir. Genç bir sarkıcı kızda (Christina Milian) gelecek görmüştür ve onu beceriksiz prodüktörlerinden (Vince Vaughn) almaya kararlıdır. Ayrıca Rus mafyasının (Ruslar evrensel kötü olmayı sürdürüyorlar) dul bıraktığı arkadaşı/sevgilisinin (Uma Thurman) müzik şirketini de kurtarmak istemektedir. Bu arada bir hip-hop’çı çete de alacaklarının peşindedir. 

“Sakin Ol” hoş tiplemelere sahip bir film: Robert Pastorelli’nin tetikçisi, Outkast grubundan Andre Benjamin’in sürekli tetik parmağı kaşınan hip-hop’çısı, The Rock’ın eşcinsel body-guard’ı ve James Woods’ın müzik prodüktörü tiplemeleri çok başarılı. Ama John Travolta’ya çizilen her daim cool, her daim ne yapması gerektiğini bilen tip için aynı şey geçerli değil. Uma Thurman’ı da fazla çekici bulmuyorsanız (benim gibi), o zaman baş karakterlerle sorununuz var demektir. Filmin tek derdi eğlendirmek olduğuna göre bu da küçümsenecek bir zaaf değil film adına. 

Orijinal adı: Be Cool, Yönetmen: F. Gary Gray, Oyuncular: John Travolta, Uma Thurman, Harvey Keitel, Türü: Komedi-Suç-Müzikal, Ülke: ABD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 -CuneytCebenoyan.com