TARİH:  25 Kasım 2005

GAZETE/DERGİ: Birgün

Geçmişten gelen sır 

Orijinal Adı: A Good Woman Yönetmen: Mike Barker Oyuncular: Helen Hunt, Scarlett Johansson, Milena Vukotic, Stephen Campbell Moore Türü: Dram Ülke: İspanya İtalya-İngiltere-Lüksemburg-ABD

OSCAR Wilde’ın ‘Lady Windermere’in Yelpazesi’ adlı tiyatro oyunundan esinlenilerek beyazperdeye aktarılan ‘Gizemli Kadın’ 1930’ların İtalyan Riviera’sında geçiyor. Robert Windermere (Mark Umbers), yüksek sosyete tarafından vamp ve kendisinden yaşça büyük bir dul olan Mrs Erlynne’e (Helen Hunt) gizlice yüksek miktarlarda para yardımı yapmakla suçlanıyor. Karısı Meg (Scarlett Hohansson) ise sosyetenin hızlı çapkını Lord Darlington’ın (Stephen Campbell Moore) ilgi alanına çoktan girmiştir bile… Esrarengiz bir geçmişe sahip olan Mrs. Erlynne’nin Riviera’ya gelmesi bütün erkeklerin dikkatini çekmiştir. Bu erkekler arasında Lord Augustus’un ‘Tuppy’ (Tom Wilkinson) Mrs Erlynne’e duyguları ciddidir ve ilk fırsatta kendisine evlenme teklif eder. 

Olaylar, Megʻin 21’inci yaşgünü partisi ile su yüzüne çıkmaya başlar. Meg, Lord Darlington ile kaçmak uğruna kendi partisini terk eder. Esrarengiz geçmişe sahip Mrs Erlynne, Lord Augustus ile mutlu olma şansını, Meg’in Lord Darlington ile kocasını terk etme hatasından kurtulma ihtimali uğruna göz ardı eder. Meg mutlu bir şekilde kocasına geri döndükten sonra Mrs Erlynne’in ismini temize çıkarır. – Tuppy, Mrs Erlynne’in peşine düşer ve affedilmesi için çabalar… Gizemli bir kadının gelişi, yıllardır saklanmaya çalışılan bir sırrın su yüzüne çıkması… Yalnızca aldatma ve baştan çıkarmaktan ibaret değil. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 -CuneytCebenoyan.com